İade Koşulları


• Gönderdiğiniz ürün/ürünler, duvarabak.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

• Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.

• Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

• Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

• Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.

Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

 

İade işlemi Atik Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.

 

Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Atik Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.

 

İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde duvarabak.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.
2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:
·         Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
·         Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
4.Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.
5.Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:
·         Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iade alınamamaktadır.
• Lütfen iade işlemi için, ürünü duvarabak.com’a göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.
• İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
• Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
• "Sipariş Takip" sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Diğer İşlemler” butonuna basın.
• İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek  İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu  doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum" u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın
• Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
• "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız.


Sipariş Anı


Kargo bedava kampanyalarımız değişkenlik göstermektedir. Ürüne özel kargo bedava, genel kargo bedava ya da banka kredi kartlarına özel kargo bedava kampanyalarımız bulunmaktadır. 
Ürüne özel kargo bedava kampanyalarında sepetinizde sadece o ürün olması durumunda kargo bedava olacaktır.
EFT/Havale ile yapılan ödemelerin onaylanabilmesi için ödeme dekontunuzun üzerinde mutlaka sipariş numaranız yazmalıdır. Sipariş numarası olmayan ödemeler, sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda kontrol edilerek sipariş onayı gerçekleşecektir.


Sipariş Öncesi


Ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 30 gün içinde arızalı ürünleri Duvarabak.com'a gönderebilirsiniz. Başvuru işlemleri için bu linki kullanabilirsiniz. http://www.duvarabak.com/iletisim
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi için iletişim bölümünden bilgi alabilirsiniz.
Ürün sayfalarımızda KDV hariç ve dahil fiyatlar belirtilmektedir.
Onay verilme süresine bağlı olarak 48 saat içerisinde kargo ile adresinize gönderilmektedir.


Sipariş Sonrası ve Teslimat Beklerken


Sitemizden verdiğiniz siparişlerinizin teslimat adresini üyelik sayfanızdan değiştirebilir ya da müşteri hizmetlerine mesaj veya arama gerçekleştirerek değişim talebi iletebilirsiniz. Üyeliğiniz üzerinden adres değişikliği yapabilmeniz için siparişinizin yurtdışı siparişi olmaması, siparişinizin bugün teslimat uygulaması kapsamında verilmiş olmaması ve tedarik süreci tamamlanmış hazırlık sürecinde olan ürünlerin siparişte bulunmaması gerekmektedir.
Sipariş formunda belirlediğiniz fatura adresinizde değişiklik yapılamaz.
Sipariş oluşturma aşamasında belirlediğiniz fatura ismi ve adresi değiştirilemez.Bu nedenle siparişinizi onaylama süreci içinde size gösterilen sayfalarda fatura adresinizi kontrol etmeli ve siparişinizi bu şekilde onaylamalısınız.
Ödeme işlemleriniz, sipariş oluşturma anında tamamlandığı için ürün değişim işleminde seçtiğiniz yeni ürün fiyatının, siparişinizdeki ürün fiyatı ile aynı ya da daha düşük tutarda olması gerekir. Ürün değişim işlemi bu koşulda ancak siparişiniz baskı sürecinde iken gerçekleştirilemez. Ürün kargoya verildikten sonra veya baskı sürecinde ürün değişim işlemi yapılamaz.
Kargo firmalarıyla yaptığımız anlaşmaya göre kargo şubesinden teslimatımız bulunmaktadır. Ürünlerin teslimatı belirlediğiniz teslimat adreslerine yapılır. Sipariş oluşturma aşamasında kargo şubesi teslimatı bilgisi verdiyseniz siparişinizi teslim alabilirsiniz.
Siparişlerinizin ilki kargo şirketine teslim edilmediyse, tüm siparişlerinizi size tek bir kargo çıkışı ile gönderebilmekteyiz.
Sipariş verdiğiniz ürünler talebiniz doğrultusunda kargoya verilmemekte, verilen teslimat süresinde kargo şirketine teslim edilmektedir.
Siparişinizdeki ürünler henüz baskı aşamasında değil ise siparişinizi yine online olarak iptal edebilirsiniz. Sipariş Takibi sayfanızda bulunan "Sipariş İptal" butonuna basarak tüm siparişinizi iptal edebilir ya da "Sipariş Detay" sayfanıza girerek bir ya da birkaç ürün iptali gerçekleştirebilirsiniz.
Siparişiniz iptal edildiğinde ödemiş olduğunuz tutar kredi kartınıza ya da hesabınıza online olarak geri ödenmektedir. Bu sebeple, iptal edilen siparişiniz yeniden aktif edilememektedir. Dilerseniz online olarak yeniden sipariş verebilirsiniz.
Ödeme işlemleri siparişinizi oluşturma aşamasında tamamlanmakta olup nihai sipariş olarak bize ulaşmaktadır. Bu sebeple mevcut siparişinize yeni ürün eklenememektedir. Dilerseniz sitemizden ayrıca sipariş verebilirsiniz.
Sipariş iptali sadece ürünleriniz baskı aşamasında değilken yapılabilmektedir. Kargoda bulunan ürününüz için iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Siparişinizi oluşturma aşamasında tercih ettiğiniz kargo firmasını, sipariş verildikten sonra değiştirememekteyiz. Seçtiğiniz kargo firması teslimat adresinize teslimat yapmıyor ise siparişinizi iptal ederek yeniden sipariş verebilirsiniz.
Siparişlerinizde tek bir teslimat adresi kaydı alınabilmekte olup aynı siparişte bulunan farklı ürünler farklı teslimat adreslerine teslim edilememektedir.
Siparişlerinizde bulunan ürünlerin tahmini kargoya veriliş sürelerini Sipariş Takibi sayfanızdaki Sipariş Detaylarınız içinde görebilirsiniz.
Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra, kargo firmasının teslimat zamanı teslimat bölgenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiyi Kargo firmanızdan alabilirsiniz.
Siparişleriniz için kargo teslimatı tercihinde bulunduysanız teslimat saati belirleyememekteyiz. Teslimatlar kargo firmasının çalışma saatleri içinde size teslim edilecektir.
Siparişiniz tarafımızdan kargo firmasına teslim edildikten sonra size e-posta yoluyla kargo takip bilgileriniz iletilir. Bu bilgilendirme size ulaşmadı ise Sipariş Takibi sayfanızdan kargo bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
Kargo firmalarının teslimat süreleri teslimat bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir. Mobil Bölge olarak tanımlanan teslimat yerlerine kargo firması haftada bir ya da birkaç kez teslimat yapmaktadır.


Teslimat Anı


Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Ürünü, bu tutanak ve doldurmanız gereken Eksik Ürün Başvuru Formu ile birlikte Duvarabak.com'a geri gönderebilirsiniz. Eksik Ürün Başvuru Formu için tıklayınız.
Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerden bir ya da bir kaçı faturanızda gönderildi olarak görünmesine rağmen teslim edilen kargo paketi içinde yoksa öncelikle “Sipariş Takip” sayfasından “Siparişimde Eksik Ürün var” Başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Eksik ürün başvuruları ürünlerin size teslim edilmesinden sonraki 14 gün içinde sitemiz üzerinden yapılmalıdır.
Form doldurmanız sonrasında ilgili yetkilimiz başvurunuzu inceleyecek ve talebinizi işleme alacaktır.
Başvuru formu olmayan talepleriniz için ne yazık ki işlem yapılamayacaktır.
 
Başvuru Formu doldurmak için tıklayınız.
Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Ürünü, bu tutanak ve doldurmanız gereken Hasarlı Ürün Başvuru Formu ile birlikte Duvarabak.com'a geri gönderebilirsiniz. Hasarlı Ürün Başvuru Formu için tıklayınız.
Siparişiniz size ulaştığında faturada yazan ile kargonuzdan çıkan ürünün farklı olması halinde sitemizden "Faturadaki ürün ile bana gelen ürün farklı" başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu için tıklayınız.
Faturalarınız, sipariş oluşturma aşamasında yaptığınız tercihe göre gönderilmektedir. Sipariş faturanızın ürün ile birlikte gönderilmesini istediyseniz Duvarabak.com paketi üzerinde şeffaf bir poşet içinde faturanız yer alacaktır.


Teslimat Sonrası


 • Ürünleri orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile göndermeniz  gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.
 
 
• Form doldurma işlemini tamamladıktan sonra, işlemlerinizin takibini üyeliğiniz üzerinden " HESABIM / KOLAY İADE /BAŞVURU TAKİBİ” bölümünden takip edebilirsiniz.
Ürün iade koşulları hakkında detaylı bilgiye  Sıkça Sorulan Sorular bölümünden Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim? ve Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım? başlıklarını inceleyerek ulaşabiliriniz.
Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, iade koşullarına uygunluğu incelenmekte ve 2 iş günü içerisinde işleminiz sonuçlandırılmaktadır. İşlem sürecinizi üyelik sayfanızda yer alan Hesabım-Kolay İade-Başvuru Takibi bölümünden takip edebilirsiniz.
Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için kargo firmasına günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekmektedir.  Örneğin dün itibari ile kurye talebi ilettiniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, bugün tekrar talep iletmeniz gerekmektedir.
Yasal süreçler gereği iade işlemleri,  ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. Bu sürenin dışında kalan talepleri ne yazık ki karşılayamıyoruz.  İade ürün işlemleri ile ilgili detaylı bilgi sitemizde bulunmaktadır.
İade etmek istediğiniz ürün için öncelikle ürün sayfasında bulunan "İade Koşulları" bölümünü okumanızı rica ederiz. Ürün iadesi teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde sitemizden "İade ve Geri Gönderim" sayfasından başvuruda bulunmanız doğrultusunda yapılabilmektedir.
Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır. İade işlemi Atik Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Atik Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
 
İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Kredi kartı ile oluşturulmuş siparişlerin geri ödemesi online olarak yapılmaktadır. Ödemenizin hesabınıza geçme süresi bankaların işlem süreçlerine göre farklılık gösterir.  Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme” olan siparişlerin geri ödeme işlemi IBAN üzerinden gerçekleşmekte olup, geri ödeme işlemi için üyelik sayfanız üzerinden IBAN numarası kaydetmeniz gerekmektedir.